Sulje
Hae sanalla:

NCC rakentaa Aition Mannerheimintien varteen

Mannerheimintien loppupäähän Helsinkiin on kasvamassa merkittävä toimitilakeskittymä.

28.11.2011

NCC on aloittanut uuden NCC Business Parks –kohteen rakentamisen kolmen NCC-talon, Invalidiliiton toimitalon ja Skanskan pääkonttorin väliin. Uusi Aitio Business Park käsittää kaksi toimistotaloa, joiden kokonaislaajuus on 12.000 kerrosneliötä, ja jotka tarjoavat työpisteet n. 600 hengelle ja paikoituksen 200 autolle. Arkkitehtitoimisto Hannu Jaakkolan suunnitteleman Aition ensimmäinen vaihe valmistuu keväällä 2013.

Aitio Business Park, Helsinki

Aitio Business Park tiloineen ja palveluineen edustaa tämän päivän toimitiloja parhaimmillaan. Kohteen energiansäästöön kiinnitetään erityistä huomiota niin rakennus- kuin käyttövaiheenkin aikana. Aitio Business Parkissa tavoitellaan Suomen ensimmäisenä kaupallisena hankkeena BREEAM ympäristösertifikaatin Excellent -tasoa.
Aition rakentaminen on aloitettu maanrakennustöillä. Sitä juhlistettiin tänään Ground Breaking –tilaisuudella Mannerheimintie 113 –sijaitsevalla tontilla.

 

Yhteystiedot

NCC-yhtiöt
Mannerheimintie 103a
00280 Helsinki
Puh. 010 507 51
viestit@ncc.fi

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@ncc.fi

 

Lisätietoja

NCC Property Development Oy
Toimitusjohtaja
Tero Estovirta
Puh. 050 593 6194

 

Lataa painokelpoiset kuvat

 

010-puhelujen hinnat

Lankapuhelinliittymästä:
8,28 snt/puhelu + 5,95 snt/min (sis. alv 23%)

Matkapuhelimesta:
8,28 snt/puhelu + 17,04 snt/min (sis. alv 23%)

 
Kerro kaverille
Kerro kaverille

Kerro kaverille

Tahdot kertoa ystävällesi sivusta "NCC rakentaa Aition Mannerheimintien varteen."

Ystäväsi sähköpostiosoite

Mikäli haluat lähettää viestin usealle ystävälle, erottele sähköpostiosoitteet pilkulla.

Oma sähköpostiosoitteesi

Viestisi


 

Sivun alkuun